Музеї-заручники терористів днр

Залишити коментар

05.09.2015 від vikvik97

s61521477

Співробітники двох Донецьких обласних музеїв несподівано перетворилися на справжніх заручників днр, 14 місяців не отримуючи заробітну плату. Хоча їх заклади перебувають на контрольованій Україною території!

Донецький обласний художній музей (один відділ) і Донецький обласний краєзнавчий музей (4 відділи) були захоплені російсько-терористичними військами, а їх філії – на підконтрольній Києву землі.

Згідно урядових постанов, всі подібні заклади повинні бути перереєстровані в Україні. Однак, процедура то довга і марудна. Адже, всі статутні документи, архіви, печатки, трудові книжки, керівництво залишилося в окупованому Донецьку.

Варто зазначити, що лише навесні нинішнього року було сформоване Управління культури і туризму ОДА, яке очолила енергійна Аліна Певна. Вона відразу розпочала процедуру перереєстрації ДОХМ, на базі відділу – Музею народної архітектури, побуту та дитячої творчості в селі Прелесне під Слов`янськом.

-Нині директор музею в Прелесном, досвідчена співробітниця Ірина Тішина призначена на посаду тимчасово виконуючої обовязки директора ДОХМ! – заявила Начальник управління культури Донецької ОДА Аліна Певна. – Днями завершаться останні юридичні дії, процес перереєстрації добіжить кінця і співробітники отримають гроші.

Ми разом відвідали музей, поспілкувалися з колективом, оглянули цей прекрасний заклад.

https://www.youtube.com/watch?v=6wfQNIWZ3mw&feature=youtu.be

Вдячні місцевій сільраді, що взяла на себе комунальні витрати. Хоча, електроенергію музейники оплачують з власної кишені!

Ніхто не здався! Всі залишилися на своїх місцях, забезпечуюючи охорону і діяльність закладу.

-Ми зробимо все, аби співробітники відділів ДОХМ і ДОКМ найближчим часом отримали заробітну плату! – сказав під час зустрічі заступник Голови Донецької ОДА Віктор Андрусів, – Це питання на особистому контролі! Спасибі співробітникам за вірність!

https://www.youtube.com/watch?v=5fqm2dFTLkI&feature=youtu.be

Випадок – безпрецендентний! Музейники через окупацію і бойові дії, фактично перестали існувати для держави, як і державні ж музеї! Через бюрократичні капкани, ймовірно свідомо створених “доблесними” юристами Кабміну. Заклади продовжили діяльність, фонди збережено, охорона забезпечена…

Тут уже справа честі для чиновників погасити всі борги, повністю відновити повноцінну роботу, пройшовши юридичні процедури. Сподіваємося, найближчим часом почути гарні новини, від “забутих” на 14 місяців музеїв…

-Фахівцями Національної академії керівних кадрів культури розроблено спеціальний семінар, оновлені інструкції щодо дій музейників у випадку загрози окупації і перебування у зоні бойових дій! – повідомив член редколегії журналу “Музеї України”, кандидат наук, полковник ЗСУ Віктор Карпов, – Як буде підтримка, готові до проведення семінару в області! Забезпечимо і віддрукованими методичками!

-З радістю приймемо таку методичну допомогу! Управління культури ОДА всіляко підтримуватиме подібні ініціативи! – запевнила Аліна Певна, – Адже, доводиться вчитися на ходу – досвіду управління і виживання закладів культури у зоні бойових дій немає ні у кого… Потім будуть вчитися на наших схемах і помилках. Але, то буде потім, а нам доводиться вирішувати неймовірні проблеми зараз! Будемо вдячні за будь-яку корисну пораду чи підтримку!

Історія по своєму кумедна і в той же час героїчна. 5 музейних відділів, 50 співробітників, були фактично забуті завдяки якимось юридичним закарлючкам. Перетворилися на фантомних заручників неіснуючої гібридної війни з неіснуючою ДНР, в рамках оригінально розпочатої АТО.

Музеї треба врятувати! А Україна повинна перемогти!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

RSS уніан

Статистика блоґу

  • 8,585 hits

Введіть свою e-mail адресу, щоби підписатися на цей блог і отримувати сповіщення про нові записи по e-mail.

Join 115 other followers

лік

HotLog
%d блогерам подобається це: