Музеї Сектору М

Залишити коментар

22.09.2015 від vikvik97

21e2fa83337a38c78d6ca3ecf0e995eb

Маріуполь має стратегічне значення для України. Події, які тривають у Секторі М зони АТО – фактично щодня в ефірі головних телеканалів. Місто утримали, не давши орді прорватися до Криму і Одеси. А Сектор М залишається на вістрі потенційного удару агресора. І це всі розуміють.

Тут у будь-який день може розгорнутися масштабна битва. Концентрація військ з обох боків – вражаюча. Як у таких умовах працюють заклади культури, зокрема музеї?

-Головне, владі всіх рівнів вдалося утримати ситуацію, забезпечивши нормальне функціонування всіх закладів соціально-культурної сфери! – розповіла начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Аби в тому переконатися, радо запрошуємо представників преси на Донбас!

Так просто і почалася 5 музейна експедиція журналу “Музеї України”. Фактично за кілька днів після нашого повернення з північних районів Донеччини.

До Маріуполя поїзд “Азов” тягнеться мало не добу. Саме там я і зрозумів, чому апарат ОДА перебрався в маленький Краматорськ, до якого від Києва 6 годин швидкісним Хюндаєм…

Місто святкувало. Грандіозний Парад вишиванок, визначення “Маріупольця року”, День міста, фестиваль “Червона Рута”… Все у державних прапорах і кольорах.

На Донбасі, дійсно, якийсь стихійно-неконтрольований підйом патріотизму. На Парад вишиванок очікували 2000-3000 учасників, реально прийшло під 20 тисяч…

-За рік свідомість людей змінилася кардинально! – зазначив начальник Управління культури і туризму міста Олександр Чайн, – Плюс, свої результати дала продумана робота з патріотичного виховання, постійні культурологічні заходи, масштабні акції. Маріуполь – то Україна!

23 бібліотеки, 5 Будинків культури, 8 шкіл естетичного виховання, 130 колективів художньої самодіяльності, краєзнавчий музей і три філії, Центр мистецтв імені А.Куїнджі… То все Маріуполь! Все працює, все збережено! А головне, до закладів культури йдуть люди!

Відвідавши Маріупольський краєзнавчий музей, Художній музей ім.А.Куїнджі, прекрасний Музей народного побуту – переконалися.

https://www.youtube.com/watch?v=UXvO_EmGuJw

Скажу більше, як для прифронтового міста, яке пережило такі драматичні події – музеї Маріуполя у зразковому стані! Не всі мирні міста можуть похвалитися такими закладами, колекціями, роботою! Хоча, проблем, як і скрізь, вистачає…

Побували ми і у селищі Сартана, де стараннями І.А.Папуша і його учнів діє унікальний Музей історії та етнографії греків Приазов`я. Подарували комплект патріотичного плаката Юрія Неросліка. Відвідали селищний Будинок культури, де триває масштабна реконструкція.

Так, близькість фронту відчутна. Блок-пости, військова техніка на дорогах, солдати, укріплення…

Тут готові до будь-якого розвитку подій. Як до оборони, так і до наступу. Але, сподіваються, що ситуація буде вирішена мирним шляхом, і всі оті потішні денеери перетворяться на музейні стенди, а подвиг бійців-захисників і активу міста, який героїчно зводив лінію оборони, буде достойно увічнено…

Далі були фестивальні клопоти “Червоної Рути”, зустрічі, виснажлива дорога до Києва з демобілізованими бійцями, що поверталися з-під Волновахи…

-На Донеччині живуть і працюють прекрасні люди, діє чимало закладів культури, школи мистецтв, бібліотеки, – підкреслила Аліна Певна, – Ми  робимо все, аби бойові дії, що тривають на території області, військові проблеми, мінімально впливали на мирне життя звичайних людей, хоч, зрозуміло, не завжди це вдається! Тому ще раз наголошую – місцеві органи влади, заклади культури, Донецька ОДА завжди відкриті до співпраці! Давайте реалізувати культурологічні проекти разом! Заради Єдиної, Неподільної України!

Музеї Донбасу, заклади культури, особливо ті, що опинилися у прифронтовій зоні, потребують постійної державної і громадської уваги. Добре, що це розуміють в Донецькій ОДА і не можуть осягнути у деяких просторих столичних кабінетах, особливо Мінкультівських.

АТО триває. І Україна повинна перемогти!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

МаріупольAdvertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

RSS уніан

Статистика блоґу

  • 8,890 hits

Введіть свою e-mail адресу, щоби підписатися на цей блог і отримувати сповіщення про нові записи по e-mail.

Join 115 other followers

лік

HotLog
%d блогерам подобається це: