Відкриваємо автентичну Чернігівщину

Залишити коментар

04.10.2015 від vikvik97

 

s29595302

Для багатьох Чернігівщина – це  стародавня історія Київської Русі, білокам’яні собори,  антонівські печери, козацькі  бастіони та величні палаци з  ландшафними парками.

Про свої народні старожитності Чернігівщина чогось соромно мовчить, ховаючи унікальні бабусині  речі у скрині. У Чернігові  й досі нема повноцінного етнографічного музею, який би показав красу чернігівського Полісся. Зараз старожитності Чернігівщини можна вивчати або у київських музеях, або у приватних колекціях.

Добре, що знаходилися ентузіасти,які збирали по селах  сорочки та плахти, дукачі та намітки,  рушники та корсетки –  всі ті  ужиткові речі, які були приречені на знищення та забуття.

Саме колекціонери  відкривають красу чернігівського одягу: проводяться  виставки, майстер-класи, семінари. Серед таких поцінувачів та любителів народного одягу можна виділити місцевих майстрів-колекціонерів  Олю Костюченко, Наталію Черняк, Олега Дахно, Тетяну Жогало. Вони довгі роки  ретельно вивчають  місцеву  вишивку і роблять реконструцію стародавнього одягу.

Олег Дахно збирає речі у Чернігівському районі.  Його любов до колекціонування виникла зі звичайного рушника, який  лежав у скрині. Якось бабуся проговорилась, що його дід вмів вишивати. Малий Олег пристав до бабусі, аби вона показала його витвір. Та довго відмахувалась, але витягнула рушник свого чоловіка – і, Олег «захворів». Захотів сам вишивати. Добре, що друга бабця була модисткою – вона й навчила онука всім таємницям гаптування. В пошуках зразків він об’їздив всі навколишні села, збираючи старожитності свого району. На сьогодні його колекція нараховує понад 3000 експонатів. Більшість з них –  тканини.

Оля Костюченко єдина у Чернігівщині, яка вивчає вибійчану техніку. Зараз вона проводить майстер-класи, виробляє  дивовижні вибійчані тканини та розробляє сучасні  колекції одягу. Саме вона запропонували ГО “Всеукраїнська академія автентики” провести семінар «Відкриваємо автетичну Чернігівщину» і показати  автентичні  речі Чернігівської області. В обласному художньому музеї виставили свої  старожитності  Юрій Дахно, Наталія Черняк, Тетяна Жогало.

Ігор Перевертнюк показав строї Північної Чернігівщини, провів майстер-клас носіння народних головних уборів Чернігівщини.

Володимир Щибря – особливості традиційного строю  Середньої Чернігівщини.

Ольга Костюченко влаштувала грандіозне шоу виробів з вибійкової тканини. Провела майстер-клас “Технології вибивки”.

Захід зібрав майже 100 прихильників автеничного одягу та вишивки.

– Головне завдання нашої організації – показати правдиву Україну, показати її розмаїття, навчити людей цінувати красу свого регіону, своєї області. Україна різнобарвна, різнопланова. Не можна сказати, що чиясь вишивка найкраща. Вся українська вишивка безцінна і неперевершена. І дуже важливо зберегти унікальність місцевих візерунків, місцевої техніки, щоб вишиванки не перетворилися у китайський кич! – Інна Залізняк,   президент ГО “Всеукраїнська академія автентики” .

Наталка Іванченко

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

RSS уніан

Статистика блоґу

  • 8,901 hits

Введіть свою e-mail адресу, щоби підписатися на цей блог і отримувати сповіщення про нові записи по e-mail.

Join 115 other followers

лік

HotLog
%d блогерам подобається це: