Бренд Донецького художнього врятовано! Тепер колекція…

Залишити коментар

06.10.2015 від vikvik97

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

 

Окупований Донецьк втратив бренд Донецького обласного художнього музею. На жаль… Місто котиться до катастрофічної культурологічної блокади.

Аби музейники утримали унікальну колекцію… Нині від порядності і професіоналізму співробітників залежить все. Лише вони можуть зберегти зібрання від розграбування…

Донецька ОДА закінчила складний процес перереєстрації ДОХМ на підконтрольній Україні території. Нова юридична адреса на базі філії:

с. Прелєсне,
Слов’янський район,
Донецька область,
84100, Україна.

Сайт https://prelesnemus.wordpress.com/

-Вдячні Управлінню культури і туризму Донецької ОДА за увагу до наших проблем і всебічну допомогу у подоланні всіх бюрократичних перепон! – заявила т.в.о. директора Донецького обласного художнього музею Ірина Тішина. – Наш музей збережено, колектив працює, готуємо нові виставки, у тому числі на міжнародному рівні. Днями погасимо всі заборгованості!

В Донецьку віднині маємо невизнаний художній музей невизнаної ДНР… Відповідно, без всіх прав на міжнародні контакти і виставкову діяльність…

Однак, колекція належить державному Музейному фонду України, є недоторканою згідно міжнародних угод. Маємо приклад окупованого Росією Криму, щодо якого починаються потужні міжнародні судові процеси з багатомільярдними штрафами. Росія практично перевела ДНР у неформально-сателітний статус, який є дуже небезпечним для музейних фондів. Крім “слова пацана” рашенських сепаро-терористів, музеї ніщо не охороняє. І колективи… Якщо не розбіжаться… Сумно.

-Маємо проблему з перереєстрацією на підконтрольній Україні території іншого закладу! – сказала начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Донецький обласний краєзнавчий музей має кілька філій по всій області: музей композитора С.Прокоф’єва в с. Красне Красноармійського району, музей театрального діяча В.Немировича-Данченка в с. Нескучне Великоновоселківського району, Музей лісу в Великоанадольському лісництві Волноваського району. 15 місяців без заробітної плати, оплати комунальних послуг. Три різних райони. Неймовірні бюрократичні перепони! Навіть не знаю, коли закінчимо оформлення! Прохання до Уряду – спростіть процедуру законодавчих негараздів державних і комунальних установ з окупованої частини області! Страждають люди! Можемо втратити безцінні музейні колекції!

З свого боку редакція журналу “Музеї України” просить особисто Голову Уряду України А.П.Яценюка сприяти у спрощенні процедури переводу державних закладів на нашу територію. Особливо музеїв! Погодьтеся, 15 місяців тримати кілька десятків співробітників 4 музеїв без зарплати, світла, оплати комунальних послуг, охорони, з невизначеним статусом і вимагати від них повноцінної діяльності, збереження фондів, трохи цинічно! І все через кілька інструкцій, придуманих диванними юристами…

Нині головне – бренд Донецького художнього збережено за Україною. Скансен в Прелесному працює. Фонди цілі. Влада утримала ситуацію, окреслила можливий у таких умовах розвиток. Такі реалії. Можна навіть назвати це перемогою.

А от що чекає мільйонний Донецьк, людей, музеї? Такий важливий регіон швидко деградує, перетворюючись на невизнану сіру зону беззаконня.

Протестуйте! Порвіть кайдани!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

RSS уніан

Статистика блоґу

  • 8,584 hits

Введіть свою e-mail адресу, щоби підписатися на цей блог і отримувати сповіщення про нові записи по e-mail.

Join 115 other followers

лік

HotLog
%d блогерам подобається це: