Культурно-мистецька акція «Світ очима дітей прифронтової Донеччини»

Залишити коментар

14.10.2015 від vikvik97

12074997_701239436677331_935657979171715150_nДонеччина має величезний культурний потенціал, який знаходиться у музейних закладах Донецької області: тут зберігаються унікальні речі, які є гордістю українського народу.

У зв’язку з останніми подіями на Сході України, припинилася виставкова діяльність музейних закладів Донеччини в інших регіонах країни. Українці сприймають Донеччину тільки у ракурсі бойових дій. Виникла потреба  зробити низку   культурно- мистецьких акцій і  показати унікальність регіону та культурної спадщини Донеччини.

Перший захід, який провела Донецька обласна державна адміністрація за межами області – це   культурно-мистецька акція «Світ очима дітей прифронтової Донеччини».

Акція проходить у Національному  музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 р.»
(Київська обл., Вишгородський район, с. Нові Петрівці)
з 12  по 17 жовтня 2015 р.

Головна мета акції: показати дитячі вироби Слобожанщини, ознайомити відвідувачів з культурною спадщиною Донеччини,  презентувати   стародавню техніку ткацтва.

Ми звикли, що діти України малюють для захистників Донбасу, а нині є нагода ознайомитися з творчістю дітлахів прифронтової зони. На Донеччині і зараз, під час АТО, діти живуть, навчаються, грають та малюють, майструють та творять! Військові дії не вбили не затьмарили душу і віру в майбутнє.

В процесі реалізації проекту відбудеться показ  робіт вихованців дитячої  студії «Синій птах» при Музеї народної архітектури, побуту і дитячої творчості (нині Донецького обласного художнього музею). Тут  представено 30 картин-килимків, що   зроблені традиційною народною технікою псевдо ворсового ткацтва,  яка була поширена на Слобожанщині ще у часи Середньовіччя. Особливе поширення вона отримала у часи модерну (кінець ХІХ – початок ХХ ст.) – її тоді  використовували для виготовлення декоративних речей.

Враховуючи, що техніка псевдо ворсового ткацтва мала велике розповсюдження у побуті українців, її можна пропонувати до списку нематеріальної спадщини України.

Дитячі роботи дуже цікаві, відверті, в кожній із них яскраво виражена індивідуальність. А ще вони – серйозні і смішні, наповнені динамікою та оптимізмом, іноді занадто наївні, але завжди щирі й сповнені почуття радості, яку дарує творчість.

Акцію відкривали начальник управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, директор Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році” Іван Вікован, депутат Київської обласної ради Інна Шубко, боєць Національної гвардії Денис Альохін та учні  зі школи с. Нові Петрівці.

Наталка Іванченко

Музеї України

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

RSS уніан

Статистика блоґу

  • 8,890 hits

Введіть свою e-mail адресу, щоби підписатися на цей блог і отримувати сповіщення про нові записи по e-mail.

Join 115 other followers

лік

HotLog
%d блогерам подобається це: