побачити всю ситуацію, в якій перебуває Донбас

Залишити коментар

22.12.2015 від vikvik97

 

Сідайте зручніше. Цю історію вам навряд чи покажуть на ТВ і не напишуть журналісти, бо тут нічого скандального для них. А разом з тим у ній можна побачити всю ситуацію, в якій перебуває Донбас.

Я часто кажу, що війни у нас немає. Ні в законах, ні в головах у людей, які приймають важливі рішення. АТО – це щось таке, справа військових. А життя людей, які часто опиняються заручниками юридичного чи бюрократичного колапсу, не видно.
1898090_814497428671682_3562003369214367231_nПісля захоплення Дебальцево під контролем України залишилось два населених пункт Світлодарськ та Миронівське, чиї заклади повністю були на балансі Дебальцево. Фактично, всі працівники лікарень, шкіл, дитсадків та інтернатів цих населених пунктів перестали отримувати заробітну плату.
В травні ВР приєднала території міста Світлодарськ та селища Миронівське до Артемівського району. Однак, це рішення нічого не вирішило, оскільки всі заклади і далі залишались на балансі Дебальцево. Артемівська райадміністрація звернулась до суду щодо повернення у власність цих закладів. І тут почалося найцікавіше.
Суд, який відмовився порушувати закон і без рішення Дебальцівської міської ради щось кудись передавати, прийняв унікальне рішення: скасував рішення про передачу цих закладів Дебальцево 15 річної давнини. Це призвело до того, що заклади повернулись не у власність Світлодарська та Миронівського, а наприклад лікарня повернулась на баланс ТЕЦ, яка тоді належала мінпаливенерго, а сьогодні – ДТЕК. Зі школами ситуація виявилась ще критичнішою, оскільки на баланс повернулись фактично будівлі, а не працівники.
Ситуація в серпні ставала критичною, оскільки люди не отримували зарплату вже 8 місяців, і був ризик, що школи не будуть відкриті. Ми були змушені вдатись до не менш унікальних рішень – вирішили створити нові школи із старих, для того, щоб хоча б почати платити заробітну плату. Після цього було прийнято рішення, що нові школи стають правонаступниками старих і приймають заборгованість. Так більш-менш до кінця жовтня ми змогли вирішити зарплату працівників шкіл.
З лікарнями ситуація була значно складніша. Оскільки Світлодарська лікарня потрапила на баланс ТЕЦ, якого більше немає у держави, то вирішити питання передачі її не виходило. Ми звернулись до ВР з проханням терміново прийняти Постанову про прийняття у власність лікарень. Але у ВР мені пояснили, що це порушення Конституції, тому хай цим питанням займається Кабмін. Ми подали в Кабмін проект невідкладного розпорядження, але там вирішили спочатку розібратись в ситуації. Незважаючи на те, що ми написали сотні листів впродовж літа та осені, я почав отримувати від профільних міністерств листи в стилі “а ви б не могли повідомити нам в чому справа?”. Питання зависло, хай скільки б ми дзвонили і не намагалися його вирішити. Тоді ми знову вирішили звернутись в суд, на цей раз благаючи його прийняти позитивне рішення. Після тривалого юридичного вивірювання вдалось знайти підхід, який був в “рамках закону”. І нарешті минулого тижня було опубліковане рішення, яке дозволяє виплатити людям заборгованість по заробтній платі.
Але проблеми не закінчилися. Дві амбулаторії так і не прийняті на баланс, оскільки вони були створені вже під час дебальцевського “правління”. Сьогодні це 83 людини, яким ми не можемо виплатити борги по заробітній платі через юридичну казуїстику.
Це історія не тільки про колапс, в якому перебуваємо не називаючи війну війною. Це ще й історія про людей, які весь цей час продовжували працювати, не сподіваючись на вирішення своїх проблем. Люди живуть під лінією фронту, без зарплат, зрештою, без якогось розуміння на національному рівні, але продовжували працювати. Тому коли дивитесь на карту бойових дій – не забувайте, що за цими вогниками не тільки військові стоять, а ще й звичайні мирні люди, українці, громадяни України. І я нікому не бажаю опинитись на їхньому місці…

Victor Andrusiv
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

RSS уніан

Статистика блоґу

  • 8,901 hits

Введіть свою e-mail адресу, щоби підписатися на цей блог і отримувати сповіщення про нові записи по e-mail.

Join 115 other followers

лік

HotLog
%d блогерам подобається це: