Самчиківський розпис покажуть на Донеччині

Залишити коментар

07.02.2016 від vikvik97

 

Культурна співпраця прифронтової Донеччини з іншими регіонами України триває! Цього разу Хмельниччина презентує  народний Самчиківський розпис!

З 11 лютого 2016 року у м. Краматорську стартує культурно-мистецька акція «Самчиківський розпис на Донеччині» Організаторами цього мистецького заходу виступають Управління культури і туризму Донецької обласної адміністрації, Державний історико-культурний заповідник «Самчики», КЗ « Краматорський художній музей» та ВМГО «Соціальний вектор .

imagesОфіційне відкриття творчого проекту відбудеться 11 лютого 2016 року о 13-00 у  КЗ «Краматорський художній музей».

-Виставково-гастрольне життя області активізувалося, вийшло на якісно новий рівень! – зазначила начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Ми презентуємо наших митців у різних регіонах, постійно приймаючи художників і артистів з Київщини, Львівщини, Закарпаття, Волині… Очікуємо міжнародні проекти з Польщі, Німеччини, Іспанії, Румунії, Франції… Нині Донбас має змогу побачити барвистий Самчиківський розпис з Хмельниччини. Запрошую всіх на виставку! 

Відвідувачі матимуть можливість ознайомитися з унікальним народним мистецтвом Хмельниччини – Самчиківським розписом. Буде представлено виставку творів найвідоміших майстрів цього мистецтва: Пажимського Олександра, члена Національної спілки художників України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України; Юзвука Михайла, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України; Раковського Віктора, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України; члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Касьянова Сергія. Під час відкриття народні майстри проведуть для бажаючих майстер-клас самчиківського розпису та відбудеться презентація Державного історико-культурного заповідника «Самчики».

10174949_1379889422303267_2362565622159126528_nХмельниччина завжди славилась своїми настінними розписами, які заслуговують уваги та наукового вивчення. Ще у 50-х роках ХХ століття подільські хати були замальовані дивовижними рослинними орнаментами, які виступали в якості оберегів. Але поступово настінні візерунки почали зникати. І лише у 60-х роках минулого століття самчиківські художники відродили народні традиції, започаткувавши Самчиківську школу, яка продовжила традиції настінного розпису Поділля.

Фундатор розпису – Пажимський Олександр Матвійович. Він заснував мистецьку студію «Просвіт», що почала розвивати традиції місцевого декоративного розпису, збагативши його орнаментально, сюжетно та колористично.

-Наш музей став справжньою творчою лабораторією для українських художників! – розповіла співробітник Краматорського художнього музею Вена Котлярова, – Наші відвідувачі можуть насолоджуватися як роботами  класиків, так і полотнами сучасних українських художників з різних областей і країн! Дякуємо за підтримку Краматорську міську Раду, Донецьку ОДА, які змогли забезпечити нормальну діяльність закладів культури у цей непростий час! Чекаємо на виставці!

А команда часопису “Музеї України”, як завжди, надає організаційну і інформаційну підтримку в рамках чергової Музейної експедиції. Вже створили сайти чотирьом музеям, плануємо рейд сірою прифронтовою зоною, де продовжують працювати музеї. Деякі – за 500 метрів від окопів. Але, про це згодом.

Нині головне – виставка унікального Самчиківського розпису. Знайдіть час – огляньте!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, керівник Музейних експедицій в зону АТО

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

RSS уніан

Статистика блоґу

  • 8,954 hits

Введіть свою e-mail адресу, щоби підписатися на цей блог і отримувати сповіщення про нові записи по e-mail.

Join 115 other followers

лік

HotLog
%d блогерам подобається це: