Культура об’єднає Україну

Залишити коментар

28.03.2016 від vikvik97

Культура об’єднає Україну

28 березня, у місті Бахмут Донецької області, в Артемівському краєзнавчому музеї, відбулася презентація виставки «Від Львову до Бахмута» в рамках культурно-мистецької акції «Львівська палітра». Організатори:  Управління культури і туризму Донецької ОДА, Краєзнавчий музей м. Бахмут в рамках культурно-мистецької акції «Відчуй Україну», Музей «Жовківський замок» Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького, ГО «Жовківський прорив», ГО «Гуманітарна ліга».

Олена Смирнова, директор Артеміського краєзнавчого музею: «Виставка «Від Львову до Бахмута» – це є друга зустріч Львова та Бахмуту. Перша відбулася у лютому 2016 року під час проведення мистецької акції «Бахмутський вернісаж» у місті Жовкві Львівської області. Ми вперше за 100 років показали донецьку школу мистецтва галичанам і презентували художників Бахмуту та Донецької області. Нашому музею вже понад 20 років і ми пишаємося, що саме наш музей став мистецьким майданчиком між Сходом та Заходом України.»

Софія Каськун, завідуюча музеєм «Жовківський замок» Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького: «Під час пленерів, які ми проводили в Жовкві до нас приїжали художники Харькова, але ми зовсіми не знали художників з Донеччини. Тому під час зустрічі з артемівськими колегами виникла ідея культурно-мистецької акції «Львівська палітра», куди зібрані художні твори найкращих митців Львівщини. Львівська школа художників кардинально відрізняється від донецької школи мистецтв: художники Львівщини мали змогу навчатися в західних майстрів сучасному мистецтву. І ми бачимо презентовані твори львівських художників, які створені протягом останнього десятиліття. Значну частину виставки становлять живописні полотна, намальована під час музейного пленеру, котрий відбувся у 2014 році у місті Жовква. Акція «Львівська палітра» має на меті показати сучасний розвиток мистецтва західних областей України.»

Володимир Землянко, головний спеціаліст управління культури і туризму ДОДА: «Обласне управління культури та туризму восени минулого року обласне управління культури і туризму Донеччини проводить низьку акцій, які презентують культуру Донецької області в різних містах України. Наше завдання довести, що це край не тільки шахтарів та футболістів, а це край, де живуть творчі і талановиті люди. Крім того ми з радістю запрошуємо на свої вернісажі творчих людей з різних регіонів України. Ми дякуємо художникам Галичини, що вони передали свої картини до Артемівського музею і представили жителям Донеччини свої творчі фантазії. Ми і надалі будемо об’єднувати Україну мистецтвом.

Наталія Іванченко, голова ГО «Гуманітарна ліга», куратор виставки: «Це вже десята мистецька акція, в якому ми проводимо спільно з управлінням культури Донецької області; і це вже вдруге ми привозимо львівських митців. Попереднє ми представляли Яворівський розпис у музеях Донецької області. Зробити таку акцію досить важко: ніхто не хоче їхати у військову зону, бояться передавати свої роботи. Завдяки зусиллям Софії Каськум та підтримці управління ми змогли в короткий час зібрати разом майже 30 художників різнопланових львівських художників і зробити цю чудову акцію. Тому я дуже вдячна львівським художникам, що вони не побоялися і передали свої роботи до Бахмуту. Як бачимо Україна дуже різнобарвна і проведення таких акцій має з’єднати всю Україну.

Під час проведення виставки серед відвідувачів звучали такі слова: «Якби не війна, то Україна б не об’єдналась в культурному просторі і якби раніше проводились такі культурні акції, виставки, обміни та вернісажі, то можливо б і не було б війни.».

Ростислав Тригуб

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

RSS уніан

Статистика блоґу

  • 8,901 hits

Введіть свою e-mail адресу, щоби підписатися на цей блог і отримувати сповіщення про нові записи по e-mail.

Join 115 other followers

лік

HotLog
%d блогерам подобається це: