Лідер Екогромади Валентин Рак: Врятувати Дніпро!

Залишити коментар

30.09.2016 від vikvik97

98989Україна балансує на межі масштабної екологічної катастрофи. Активісти “Екогромади” спробували привернути увагу суспільства до болючих проблем довкілля, чомусь забутих суспільством через політику. Особливо, Дніпра і Десни!

Через пару років країна може отримати дефіцит води! Про це кілька тез від відомого еколога, громадського діяча, лідера “Екогромади” Валентина Рака.

u_lkut0ci50Дніпро перегородили греблями для отримання електроенергії. Найбільша річка Європи втратила власну течію і не в змозі змити все те, що потрапляє в неї разом з побутовими і виробничими стоками і зливами. Але, ж на берегах Дніпра стоять мегаполіси, металургійні і хімічні гіганти … Ситуація критична!

Вода в каскаді Дніпровських водосховищ нагадує коктейль з таблиці Менделєєва. Береги хаотично забудовуються, знищують природні нерестовища, заплавні луки, протоки, острови … Дніпро позбавляють можливості самоочистити свої води. Земснаряди в гонитві за миттєвою вигодою, розривають на частини річку, змінюючи ландшафт дна і конфігурацію берегової лінії, в результаті змінюється русло Дніпра. Екологічний стан річки  опинився під серйозною загрозою. Тільки в спогадах класиків Дніпро залишився «широким і могутнім …» – зазначив Валентин Рак.

09090Прогулянка посередині Дніпра пішки стала реальністю! І це вже не жарт!
У самому центрі столиці прямо посередині Дніпра, можна стояти по щиколотку у воді. Велика та найдавніша річка Європи катастрофічно міліє. У столичній акваторії з’явилося 56 мілин, які незабаром можуть стати островами. Споживацьке ставлення до річки призвело до того, що земснаряди працюють не на благо річки і суспільства, прибираючи наноси і розчищаючи судноплавний хід (фарватер), а з корисних цілей, видобувають пісок на продаж. В результаті між мостом Метро і мостом Патона на середині річки, стало настільки мілко, що вже з води виглядають “нові” острови.

2323234

-Ми, активісти ГО «ЕкоГромада», завжди відкриті для нових ідей щодо облаштування очищених нами водойм та прилеглих до них територій! ГО «ЕкоГромада» готова підтримати усі Ваші найсміливіші задуми та напрацювання.-заявив Валентин Рак,- Якщо у Вас є креативні ідеї щодо благоустрою, зокрема озера Малий Небріж, якщо Ви маєте напрацювання щодо альтернативних джерел освітлення, озелення великих і малих територій, очистки води у річках та озерах, облаштування зелених зон, цільового використання тієї чи іншої водойми, організації місць відпочинку  звертайтесь до нас!
“Станьте одним з активістів ГО «ЕкоГромада»! Сумлінність, ініціативність, небайдужість, старанність, сміливість, любов до України, нестримність фантазії, фонтан ідей та завзятість матеріально заохочуватимуться.-написала прес-служба організації.
98989ГО «ЕкоГромада» готова розвиватися та вдосконалюватися разом із Вами!
Команда ГО «ЕкоГромада» – патріоти нашої Батьківщини та свого міста і готова зробити все можливе і неможливе задля покращення екологічного стану нашого рідного Києва. Наша мета – відновити занехаяні київські водойми, привести їх до стану ідеальної чистоти, впровадити систему природного очищення, щоб вода була прозора, а її показники мали відповідати усім вимогам до питної води; створити природні умови для комфортного життя у Києві.
Приєднуйтесь до нашої спільноти своїми ідеями, пропозиціями, допомогою, підтримкою або участю у наших акціях!”

-Проблема очищення озер, рік водойм, упорядкування берегової зони, повинна стати пріорітетною для екологічної громадськості, відповідних державних структур! – зазначив лідер “Екогромади” Валентин Рак, – У світі вода давно стала стратегічним фактором геополітики, адже, без води квітучі колись землі швидко перетворюються на пустелі…

“Екогромада” планує ряд резонансних акцій, аби привернути увагу до вирішення проблем довкілля. Особлива увага – Дніпру!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

RSS уніан

Статистика блоґу

  • 8,890 hits

Введіть свою e-mail адресу, щоби підписатися на цей блог і отримувати сповіщення про нові записи по e-mail.

Join 115 other followers

лік

HotLog
%d блогерам подобається це: